niedziela, 4 października 2015

Ciasteczka na Halloween

To w zasadzie post bardziej dekoracyjny niż przepis jako taki, ale myślę, że przyda się zapalonym fanom tego święta lub tym, którzy chcieliby nadać ciastkom jesiennego charakteru :)

Jeśli chodzi o same ciastka, mogą być oczywiście takie, jakie lubicie najbardziej. Ja w tym roku dekorowałam cytrynowe herbatniki. Z powodzeniem możecie jednak upiec np. ciastka korzenne lub ciasteczka choinkowe :) 

Foremki kupiłam w TK Maxx i uważam, że z zakupami w sklepach stacjonarnych trzeba się pospieszyć, bo rok temu na tydzień przed Halloween nie mogłam już nigdzie znaleźć takich foremek. Online możecie je kupić na allegro lub w sklepach, np. tu, tu czy tu :)


Kolorowy lukier robiłam sama, bazując na zwykłym białym lukrze (woda/sok z cytryny + cukier puder) i dosypując dosłownie odrobinę barwnika w proszku. Do tej pory kupowałam barwniki na allegro, ale tym razem udało mi się zakupić komplet 9 barwników w Almie. Do ozdób na Halloween przydały mi się kolory pomarańczowy, czarny i zielony. Czarny lukier warto "podkręcić" kakao, żeby czerń była bardziej czarna ;) Natomiast zielonego i pomarańczowego barwnika dodajcie najmniej jak tylko możecie, bo barwniki w proszku są bardzo intensywne. Pamiętajcie, żeby lukier był jak najbardziej gęsty, bo tylko takim wykonacie precyzyjne wzory i wypełnienia.


Jak już lukier we wszystkich kolorach jest gotowy, można zacząć dekoracje. Ważne, żeby ciastka były całkowicie wystudzone. Dobrze też przejrzeć wcześniej kilka wzorów, żeby mieć pomysł jak chcemy ciastka udekorować. Możecie oczywiście wzorować się też na moich :)
Jeżeli nie posiadacie specjalistycznych patyczków do dekoracji, z powodzeniem wystarczą Wam wykałaczki i połamane patyczki do szaszłyków.


1 komentarz: